Translate my blog

wtorek, 21 maja 2013

Przemyśl na starej pocztówce

Ostatnio przeglądałam swoją kolekcję i natrafiłam na pocztówki o których zapomniałam, a których nie pokazywałam tutaj na blogu. Postanowiłam się nimi pochwalić, gdyż są to oryginalne pocztówki z lat 50-tych i 60-tych. Pewnie nasuwa się pytanie: skąd je mam? Otrzymałam je od babci, już dawno, dawno temu jak byłam jeszcze mała i moja przygoda pocztówkowa dopiero się zaczynała. Pocztówki najczęściej są adresowane do mojej babci jeszcze na nazwisko panieńskie. Ich stan w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia, ale jak wspomniałam wcześniej mają one ponad 50-60 lat. Jest ich 23, ale ja pokażę tylko kilka najładniejszych i w najlepszym stanie:

Most kolejowy nad Sanem


Widok z Góry Zamkowej na Zasanie

 Widok z Zasania na Stare Miasto

 Widok na Zasanie

Wieża zegarowa

Widok z zamku

Kościół Karmelitów

Plac na Bramie

Pałac Lubomirskich

Plac Konstytucji

Zamek

Rynek (jeszcze bez fontanny z niedźwiadkiem)


4 komentarze:

 1. fajnie tak popatrzeć na stare zdjęcia, widać że Przemyśl się troszkę zmienił, szczególnie Rynek :) A na Zasaniu takie fajne pustki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mieszka w Przemyślu i też mam kilka pocztówek ;p
  Przemyśl się niesamowicie zmienił, chociaż niektóre budowle przetrwały do teraz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mieszkałam wiele lat w Przemyślu, a teraz mieszkam pod Przemyślem :) Miasto jest naprawdę piękne i chciałabym znów w nim mieszkać :)

   Usuń
 3. Przepiękne stare pocztówki z mojego miasta :) Dalej mieszkam w Przemyślu i też mam kilka starych pocztówek, ciekawie jest patrzeć jak dużo się zmieniło :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)