Translate my blog

piątek, 29 sierpnia 2014

Rabka-Zdrój i składanki

Wiem, że mam masę kartek do pokazania jeszcze z czerwca i lipca i po prostu nie wiem kiedy pokażę Wam wszystkie. Mam nadzieję, że do końca roku jakoś to wszystko ogarnę :) Dziś jednak chciałabym Wam pokazać przesyłkę od Madzi, którą otrzymałam przedwczoraj, bo dzięki niej sobie coś przypomniałam. Otóż Otrzymałam pocztówkę oraz składankę z Rabki-Zdrój. Na początek kilka słów o Rabce:
Jest to miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, położone u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki. Rabka nazywana jest "Miastem Dzieci Świata". Ten tytuł nadał miastu wojewoda małopolski w 1996 roku. Od ponad 100 lat Rabka znana jest jako uzdrowisko, gdzie leczy się schorzenia układu oddechowego i krążenia, głównie u dzieci.

Dzięki otrzymanej składance z Rabki, przypomniałam sobie, że ja też takie zbierałam i mam ich 26 z różnych miast, nie tylko polskich. Teraz doszła mi do kolekcji kolejna składanka, jakiej jeszcze nie miałam. Większość tych składanek zakupiłam sama, będąc w danej miejscowości. A oto moja dotychczasowa kolekcja:


4 komentarze:

 1. Wow tyle składanek, ;) Ładna kolekcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja Ci znad morza takiej składanki nie przywiozłam? Byłam przekonana, że takową masz :?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic mi znad morza nie przywiozłaś :P No oprócz pocztówek

   Usuń
 3. Super jest ta kartka z wieloma obrazkami! Mnie Rabka kojarzy się z Rabkolandem. Pewnie specjalnie umiejscowiono ten park w takim miejscu, skoro leczy się tam dzieci i jeśli tylko mogą z niego skorzystać, to przynajmniej mają bliziutko.
  Miłego popołudnia!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)