Translate my blog

poniedziałek, 22 września 2014

Listonosze

Poniższa kartka przedstawia listonoszy przed pocztą główną w Krakowie w 1933 roku. Jak widać, nie było kiedyś toreb na listy, tylko skrzynie. Pewnie dlatego, że przesyłek było o dużo więcej niż jest dziś. Mój listonosz też jeździ motorem, ale ma tylko kuferek, w którym wszystko mieści. A Wasi listonosze w czym przynoszą pocztę?

Gdzieś wyczytałam, że dziś listonosz, to już nie listonosz, tylko rachunkonosz, ponieważ nosi same rachunki. Pewnie napisała to osoba, która nie słyszała o postcrossingu ;) Mnie listonosz odwiedza minimum 3 razy w tygodniu i przynosi mi przede wszystkim piękne pocztówki i przesyłki od Was :D Rachunki to tak przy okazji ;)

Tag

15 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc to nie wiem czym listonosz jeździ. W sumie to jest ich trzech :)
  Jeden od listów zwykłych, drugi od poleconych a trzeci od paczek :) Ten ostatni to na pewno samochodem jeździ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O matko! A u mnie jest jeden od tego wszystkiego :)

   Usuń
  2. Nie mam pojęcia dlaczego tak dziwnie.
   Pamiętam jak raz zapytałam się napotkanego listonosza o polecony, to stwierdził, że on ma tylko zwykłe a później będzie od poleconych. Troszkę się zdziwiłam :)

   Usuń
  3. Również bym się zdziwiła :)

   Usuń
 2. U mnie listonosz jeździ autem, ale coś ostatnio się zaniedbuje bo rzadko mi coś zostawia :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam jednego listonosza i jeździ samochodem :) Ostatnio mnie też coś zaniedbuje ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem pewna, czym mój listonosz jeździ, bo zawsze spotykam go pieszo (może to jest odpowiedź?) z wielką wypchaną torbą na ramieniu, która wygląda (i pewnie taka też jest) jakby ważyła tonę. Współczuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam tylko jednego listonosza, który swój rejon "załatwia" zawsze na piechotę. Ostatnio często u mnie bywa, a jak miał parę dni temu dla mnie paczkę to troszkę marudził (mieszkam na 4 piętrze, bez windy) ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój listonosz jeździ samochodem, ponieważ obsługuje kilka gmin.
  Kiedyś gdy miał tylko 2-3 miejscowości to jeździł rowerem i dziwił się, że ja to chyba majątek wydaję na znaczki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie tylko Twój listonosz tak się dziwi :)

   Usuń
 7. U mnie listonosze mają swoje rejony. Jest listonosz od paczek i jeździ samochodem. A listonosze od listów to różnie. Kiedyś na mój teren listonosz jeździł rowerem a teraz jest już na emeryturze . Obecnie na mój teren listonosz jeździ samochodem.Natomiast Ci listonosze co mają teren bliżej od poczty chodzą pieszo:)

  OdpowiedzUsuń
 8. A mój biedaczek tramwajem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja naliczylam az 5 listonszy od in postu od sądowych sprawa od paczek listów u mnie na rynku sa trzej różni w tym mój ze słonecznej i każdy autem i ciągln jeden dostanaje moje listy od kolegi i przynosi mi do pracy i w szoku był ze dostałam kartek z hong Kongu i ze mam dużo przjaocil zagranicznych Justyna

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)