Translate my blog

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Świebodzin

Świebodzin to miasto w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, na Pojezierzu Łagowskim. W miejscowości znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W 2001 roku proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczął dzialania zmierzające do budowy pomnika Chrystusa Króla o wielkości zbliżonej do pomnika w Rio de Janerio. Pomnik w Świebodzinie jest o 3 metry wyższy niż w Brazylii i do 2011 roku był najwyższym posągiem Chrystusa na świecie. A co Wy sądzicie o tym pomniku?
Pocztówkę otrzymałam od Krystyny :)

Różne


11 komentarzy:

 1. Moim zdaniem to Świebodzin najpiękniejsze miasto w Polsce:) Ale nigdy nie widziałem tego pomnika, ponieważ w czasie mego pobytu nie było tego posągu. Myślę, że przesłania on inne zalety tego miasta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie miałam okazji być w tym miescie...

   Usuń
 2. Wow, a myślałam ,że Brazylia ma największy posąg. Muszę bardziej zaciekawić się Polską :P Ładna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała, do czasu wybudowania posągu w Polsce

   Usuń
 3. Przyznam, że nie jestem jakąś wielką fanką tego posągu, jednakże trzeba przyznać, że stał się on prawdziwą wizytówką Świebodzina! Wcześniej nawet nie miałam pojęcia, że istnieje takie miasto.
  Pozdrawiam najserdeczniej! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jakby nie ten posąg to pewnie wiele osób nie słyszałoby o tym mieście, w tym i ja.

   Usuń
 4. Mi osobiście nie podoba się ten pomnik. Kościół powinien mieć ważniejsze priorytety niż budowanie kolejnego pomnika czy kolejnego kościoła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi także się on nie podoba i co do reszty wypowiedzi zgadzam się w zupełności

   Usuń
 5. Miałam okazję widzieć go z dalszej odległości i muszę przyznać, że robi wrażenie. Poza tym, było tam strasznie wielu turystów, więc jak widać jest jakąś wizytówką. Moim zdaniem jednak takie inwestycje nie są zbyt potrzebne, ponieważ można promować miasto na inne sposoby ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)