Translate my blog

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Szafarnia

Za chwilę będę liczyć i układać resztę mojej kolekcji, ale najpierw pokażę Wam pocztówkę jaką otrzymałam od sydus w ramach 3 miesięcznego RRa u Blue. We wrześniu zostałam wylosowana w RRerze i doszło do mnie 13 pocztówek, które powoli będę Wam prezentować. Pierwszą z nich jest kartka z Szafarni, wsi w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie golubsko-dobrzyńskim. W miejscowości znajduje się klasycystyczny dworek z XIX wieku, w którym zebrane są pamiątki związane z Fryderykiem Chopinem. 25 września 1949 roku w 100-lecie śmierci Chopina odbył się tutaj pierwszy koncert chopinowski i otwarto izbę pamięci. W 1979 roku część dworu uległa zniszczeniu w pożarze i dopiero 10 września 1988 roku otwarto go pod nazwą Ośrodek Kultury im. Fryderyka Chopina w Szafarni. Ośrodek Chopinowski rozpoczął działalność 1 września 2004 roku i zajmuje parter dworu Dziewanowskich. Otoczony jest parkiem krajobrazowym o powierzchni 3ha, a staw w parku ma kształt fortepianu.
Szukam jakiegoś zdjęcia jak wygląda ten staw, ale nie mogę znaleźć. Szkoda, bo to musi być bardzo interesujące...

RR
11 komentarzy:

 1. Staw w kształcie fortepianu! wow :-) w wolnej chwili sama poszukam zdjęcia, bardzo jestem ciekawa jak on wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także jstem ciekawa tego stawu

   Usuń
 2. Szukałam zdjęcia tego stawu i też nic nie znalazłam. Jedyne co mi przyszło do głowy to obadanie stawu przez satelitarną mapę na Google Maps. Widać tam jakiś staw, ale nie jestem do końca przekonana że jest on w kształcie fortepianu. Może to też wina tych drzew, które wiele zasłaniają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam na mapach google i chyba to jest ten staw, ale właśnie jest tam dużo drzew i nie widać dokładnie

   Usuń
 3. Tak mnie zaintrygowałaś tym stawem, że przetrząsam internet w poszukiwaniach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak coś znajdziesz, to czekam na linka :)

   Usuń
 4. Dosyć interesująca pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam w Szafarni, a to tak niedaleko mnie! chociaż nie powiem, abym była jakąś wielką miłośniczką muzyki klasycznej... Mam pocztówkę ze zdjęciem tego stawu, ale widok z boku i w centrum są łabędzie, nie widać kształtu stawu :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tym miejscu, a staw faktycznie musi wyglądać ciekawie :) Aż poszperam w Internecie, ale pewnie nic nie znajdę skoro Ty szukałaś ;/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurde staw w ksztalcie fortepianu na prawde musi wygladac imponujaco. Sliczna kartka, a kolorystyka dodaje jej tajemniczosci!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)