Translate my blog

sobota, 7 marca 2015

Mapkowe porządki i swap

Wczoraj wzięłam się za porządkowanie moich mapek na dole strony. Pozaznaczałam na nich powiaty, z których otrzymałam ostatnio pocztówki i ze 195, zrobiło się nagle 205 powiatów :) Cieszę się bardzo, bo to oznacza, że mam pocztówki z ponad 53% powiatów, a jeszcze kilka pocztówek do mnie wędruje. Mapka z państwami także została zaktualizowana i z 29% ilość państw wzrosła do 33%.  Na razie na swapy zagraniczne się nie umawiam. Jestem trochę rozczarowana, bo pocztówki z Kataru i z Algierii do mnie nie dotarły, na dodatek urwał się kontakt z tymi osobami :( Byłam także umówiona na swap z Indii, z tą samą osobą, od której otrzymałam Tadź Mahal i 4 pocztówki, które miały być wysłane osobno niestety nie dotarły. Kontakt także się urwał i wątpię, że kiedykolwiek otrzymam te pocztówki. Szkoda, że niektóre osoby nie są fair w stosunku do innych... Niestety nigdy nie przewidzimy, czy dana osoba jest uczciwa czy nie... Nie tracę jednak nadziei i myślę, że jeszcze uda mi się zdobyć pocztówki z tych, jak i innych krajów.
Dziś jednak chciałabym Wam pokazać MOCową kartkę jaką otrzymałam w ramach prywatnej wymiany z Weroniką. 

Swap


16 komentarzy:

 1. ja sobie czasami mówię, że może kartki zostały wysłane, ale zaginęły, ale jeśli kontakt z osobą się urywa, to już sprawa jest podejrzana... :( bardzo przykre.
  kartka jakoś nie w moim typie, chociaż oryginalna. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię MOCowoe pocztówki, choć mam ich niewiele.
   Co do tych swapów, to oczywiście zdarza się, że kartki giną, ale dziwne jak ginie 4 kartki wysłane bez koperty, a później giną resendy, a na koniec urywa sie kontakt...

   Usuń
 2. Widziałam gdzieś ostatnio kilka podobnych pocztówek, nawet intrygujące ;)
  Ale masz dużo tych powiatów - wow! Ja pocztówek z Polski nie mam tak wiele, zazwyczaj są to kartki przywiezione z podróży, więc są one niewypełnione.
  Ja zawsze się pocieszam, że może pocztówki muszą iść nieco dłużej... ale kiedy napiszę do kogoś wiadomość czy wysłał kartkę i czy otrzymał moją to zazwyczaj następuje albo cisza ze strony tej osoby albo zdarza się, że ktoś wysyła kartkę drugi raz i ta druga na szczęście dochodzi. Mam nadzieję, że Twoje pocztówki jednak dojdą do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś też przywoziłam z podróży czyste pocztówki i nadal są w mojej kolekcji :)
   Tak jak pisałam wyżej, jeżeli giną także 4 resendy, to jest to conajmniej dziwne, a co do pocztówki z Kataru, to w ogóle odbiorca miał życzenie, bym wysłała mu kartkę kurierem!!!! Ja oczywiście wysłałam normalnie pocztą i nie dostałam żadnej wiadomości, czy moja pocztówka dotarła, ani czy wysłał swoją...

   Usuń
 3. Zabawna kartka, chociaż też nie w moim guście. Przykro jak pocztówki nie docierają i myślę, że niektórzy są nieuczciwi, a część pocztówek ginie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podobają kartki z Moments of colors :)
   Ja akurat napisałam o przypadkach, gdzie jestem pewna, że pocztówki nie zostały w ogóle wysłane...

   Usuń
 4. Całkiem spora ta Twoja kolekcja powiatów, u mnie tylko 120. Ja na swapy zagraniczne nie narzekam, wszystkie otrzymałem. Być może dlatego, że umawiam się z osobami z bogatych krajów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he he muszę wziąć z Ciebie przykład i umawiać się tylko na takie swapy :)
   Co do powiatów, to na pewno Twoja kolekcja się powiększy :)

   Usuń
 5. MOCowe kartki cieszą się powodzeniem, ale ja wole pocztówki turystyczne.
  Widzę, że mapka coraz bardziej się zapełnia, tak samo jak i moja. A skąd wiesz ile masz powiatów? Sobie gdzieś zapisujesz, czy liczysz każde zamalowane pole? Też bym sobie policzyła, a co! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, bo w zakładce "Poszukuję" mam pozaznaczane powiaty i wystarczy je policzyć :)

   Usuń
 6. Ja ostatnio zrobiłam porządek w pocztówkach. Ale mapki chyba też muszę uaktualnić, żeby wiedzieć, czego muszę jeszcze poszukać. :) Jest to bardzo przykre i podejrzane, jeśli kartka nie dochodzi, a kontakt się urywa. No ale cóż poradzić, nie da się tego przewidzieć. A szkoda. Kartka bardzo ładna. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie da się przewidzieć :(

   Usuń
 7. Niestety trafiają się tacy nieuczciwi ludzie :(
  A kolekcja ładnie Ci się powiększa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak jest, a kolekcja mam nadzieję, że niedługo powiększy się o następne powiaty :)

   Usuń
 8. Gdzieś widziałam podobne kartki :) jak sobie przypomnę gdzie (znając mnie to nie nastąpi zbyt szybko :] ) to kupię i zaproponuję wymianę. Wysłałam ostatnio kilka resendów i niestety również nie dotarły. Trochę przykre, ale co zrobić :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie kartki można było kupić w Empiku, ale nie wiem czy teraz jeszcze je mają.

   Usuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)