Translate my blog

wtorek, 23 czerwca 2015

Wieża Eiffla

Poniższą kartkę otrzymałam od Madzi :) Nie jest to moja pierwsza pocztówka przedstawiająca Wieżę Eiffla, ale jest pierwszą zimową pocztówką z Paryża :) Muszę przyznać, że cała seria tych kartek jest bardzo ładna, ale Paryż najbardziej mi się podoba. Nigdy nie miałam okazji być w tym mieście, ale wspominałam już, że bardziej ciągnie mnie do Rzymu, niż do stolicy Francji, ale jakbym miała okazję odwiedzić Paryż, to pewnie bym skorzystała. Na pewno bardziej niż wieżę wolałabym zobaczyć Notre Dame i Luwr. A Wy co chcielibyście zobaczyć w Paryżu? A może już odwiedziliście to miasto? Jakie są Wasze wrażenia z pobytu w stolicy Francji?

Różne


15 komentarzy:

 1. Faktycznie kartka jest ładna, a i inne z tej serii, które widziałam mi się podobały. Chińczycy mają sporo ładnych kartek z wieżą, jednak i ja wolałabym zobaczyć inne miejsca w Paryżu niż samą wieżę. Także Notre Dame i Luwr, a oprócz tego obowiązkowo Łuk Triumfalny, Montmartre i kilka innych miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łuk Triumfalny także jest i na mojej liście :)

   Usuń
 2. Kartka bardzo ładna, taka klimatyczna :-) Nigdy w Paryżu nie byłam, ale jak w końcu pojadę, to na pewno na mojej liście będą: Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre Dame, Moulin Rouge, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Musee d'Orsay, Bazylika Sacre-Coeur :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocztówka jest bardzo klimatyczna i przez to bardzo mi się podoba :)

   Usuń
 3. Zazwyczaj nie lubię tego typu kartek, ale ta ma coś w sobie! :)
  W Paryżu byłam, ale można powiedzieć że "przelotem" :) Było to zdecydowanie za szybkie zwiedzanie po drodze z lotniska do jednego z hoteli, z którego dalej jechałam do Deauville :) A wrażenia? Dużo turystów, tłoczno, a ceny macarons zdecydowanie za wysokie, a ja mogłabym je jeść i jeść :D Majątek na nie straciłam! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tłoczno przeważnie jest w każdym znanym mieście...

   Usuń
 4. Kartka jest super!!

  Też chciałabym zobaczyć Noterdam i Luwr, ale tonami tego złomu czyli wieżą też bym nie pogardziła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha no ja też bym nie pogardziła, ale jak wspomniałam, wolałabym inne miejsca zobaczyć :)

   Usuń
 5. Przepiękna pocztówka :)
  W Paryżu nie byłam ale z chęcią jak będę miała możliwość wybiorę się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będę miała okazję, to też się wybiorę :)

   Usuń
 6. Na pierwszy rzut oka myślałam, że to znaczek pocztowy. W Paryżu byłam. Mogłabym godzinami siedzieć na Polach Marsowych i patrzeć na wieżę. Niestety jest to moje wielkie uzależnienie. W domu wszędzie "wieża, wieża.." :) Osobiście (poza wieżą) zachwyciła mnie katedra Notre Dame, ogrody Luksemburskie i Wersal. A teraz na naszej podróżniczej liście jest właśnie Rzym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam bluzkę z wieżą :) I chyba tyle wieży w moim domu ;)

   Usuń
 7. Widziałam wcześniej już tę kartkę (oczywiście nie na żywo), ale nie zwróciłam uwagi, że jest to zimowy widok. Teraz się jej przyjrzałam i podoba mi się jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dopiero z bliska zobaczyłam, że jest to zimowy widok :)

   Usuń
 8. Ta pocztówka wygląda jak znaczek pocztowy. W Paryżu chciałbym zobaczyć miejsca, w których przebywał mój ulubiony amerykański pisarz Hemingway.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)