Translate my blog

wtorek, 18 sierpnia 2015

Chełmża

Cześć!
Znów mnie jakiś czas nie było, ale u mnie dużo się dzieje i teraz mam mało czasu dla siebie... Jednak co jakiś czas pokażę Wam jakąś pocztówkę. Dzisiaj będzie to Chełmża od Sary. Chełmża jest miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie toruńskim. Na pocztówce znajduje się między innymi gotycka konkatedra Św. Trójcy z XII-XIV wieku, Rynek, a także zabytkowy gmach Powiatowej i Miejskiej Bibliotyeki Publicznej.

Konkurs


8 komentarzy:

 1. Chełmża... Ciągle mi się myli z Chełmem i Chełmnem. Nigdy nie byłam w żadnym z tych miast, może dlatego nie mogę ich skojarzyć. ;) Bardzo ładna kartka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie też to się myliło! mimo że mieszkam 20 kilometrów od Chełmży, kilkadziesiąt od Chełmna, a przez Chełm przejeżdżam, jadąc do dziadków, w woj. lubelskim. Generalnie Chełmża to niewielka miejscowość, niewiele jest tam do oglądania, ale pocztówki swoje mają! Chełmno to miasto miłości. :D

   Usuń
 2. Śliczna kartka. Nigdy nie udało mi się kupić ładnej pocztówki w Chełmży. Zawsze trafiają mi się jakieś niezbyt ładne. Ostatnio zrezygnowałam już z poszukiwań tam kartek i wpadam tylko na szybkie ubraniowe zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie byłam w Chełmży, nawet nie kojarzyła mi się z miejscem godnym odwiedzin a tu proszę, z pocztówki widać, że to miasteczko godne odwiedzin. a do tego ten znaczek, przepiękny! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez Chełmżę wiele razy przejeżdżałam pociągiem :).

  OdpowiedzUsuń
 5. nigdy tam nie była ale chyba ciekawe miejsce :)
  buziaki, Monia

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam w tej miejscowości ani nie mam stamtąd kartki. Pamiętam jednak, że Sara zawsze myliła Chełmżę i Chełmno :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)