Translate my blog

poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Wenecja

Witajcie!
Jak mija Wam sierpień? U mnie jest strasznie gorąco i przez ponad tydzień nie ma być ani kropli deszczu... Ogólnie lubię upały, ale ciągły skwar jest bardzo męczący. 
Chciałam także Wam podziękować za to, że choć często mnie nie ma, pamiętacie o mnie i wysyłacie do mnie pocztówki. Dziś otrzymałam przepiękne kartki znad morza: Dziwnów od Moniki z Kijankowa oraz Kołobrzeg od Ani, choć nie wiem od jakiej... Proszę się przyznać, która Ania wysłała do mnie taką piękną kartkę :)
Na razie na jakiekolwiek swapy się nie umawiam, bo niestety mam inne ważniejsze wydatki. Mam za to wiele pocztówek od Was, których nie publikowałam i mam nadzieję nadrobić zaległości. Postaram się także bywać tutaj częściej, choć tego nie obiecuję, bo w każdej chwili może mi coś wypaść. 
Dziś chciałabym Wam pokazać pocztówkę, którą otrzymałam już jakiś czas temu od Beaty. Wysłała ona do mnie kartkę z bazyliką św. Marka w Wenecji. Św. Marek jest patronem Wenecji, a symbol świętego - lew trzymający otwartą księgę stał się herbem miasta. 

Różne


12 komentarzy:

 1. Sierpień jest dla mnie męczący głównie przez pogodę jaka panuje za oknem. Skwar leje się z nieba więc unikam w miarę możliwości opuszczania domu. Pocztówka jest bardzo ładna, nigdy nie byłam w Wenecji, a zawsze chciałam ją odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. uff..... jest strasznie gorąco.. i sierpień jest dla mnie chyba najgorszym miesiącem jeśli chodzi o pogodę i samopoczucie..
  Bardzo ładna pocztówka! ;-) nie posiadam Wenecji jeszcze w swojej kolekcji ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo śliczna ! Dla mnie piękna pogoda :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy, znaczek, naprawdę przypadł mi do gustu. Kartka również :) Sama z Wenecji mam niestety tylko jedną kartkę. Zawsze lubiłam sierpień, bo urodziłam się w tym miesiącu, ale ten jest dla mnie straszny... Dobrze, że w pracy klima :)
  Pozdrawiam,
  http://minona.wix.com/mailboxfullofworld

  OdpowiedzUsuń
 5. Również lubię upały, ale deszczyk by się przydał. Uwielbiam kartki z Wenecji. Ciekawe jakbym się tam czuła skoro panicznie boję się wody :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kartka jest przepiękna, ale najbardziej zaintrygował mnie ten znaczek z odnośnikiem do wiadomości głosowej/video. pierwszy raz spotykam się z czymś takim. przesłuchiwałaś ją? :)

  u mnie nad morzem upały nie są aż tak odczuwalne, ale w weekend byłam na zawodach w Bydgoszczy i myślałam, że umrę, o godzinie 8:00 nie było już czym oddychać, powietrze dosłownie stało. lubię upały, ale w rozsądnych granicach a te teraz je zdecydowanie przekraczają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wenecja jest przepiękna! Sama posiadam kilka pocztówek stamtąd, otrzymanych od wujostwa, które wręcz zakochało się w tym mieście. Nie miałam okazji jeszcze tam być, ale wiem, że kiedyś to nadrobię. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Skwar panujący za oknem mnie niedługo wykończy. Wow! Pocztówka przepiękna, zresztą z przepięknego miejsca, to co tu się dziwić ;).

  OdpowiedzUsuń
 9. kartka cudowna! sama bazylika jest piękna, a to odbicie w wodzie jeszcze upiększyło tę kartkę.
  u nas też upały, jak mogę, to nie wychodzę z domu, chyba że pokąpać się w basenie. a jak wychodzę, to w czapce! :D w sobotę udało mi się pojechać nad morze i nad Bałtykiem zupełnie nie czuć tego skwaru. jest ciepło, ale to takie przyjemne ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna kartka! Chciałabym kiedyś zwiedzić to piękne miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja tam lubię jak jest gorąco (zawsze to lepiej niż jak jest zimno i marznę), ale jedna rzecz mi się nie podoba... że po powrocie z Grecji nie odczuwam żadnej różnicy w temperaturze, a w każdy poprzedni wakacyjny wyjazd można było poczuć kilka-kilkanaście stopni mniej, więc czuje się jakbym w ogóle nie wyjeżdżała nigdzie :( :D
  Kartka cudna a znaczek hm... nietypowy! :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Pocztówka jest piękna! Uwielbiam takie odbicia w wodzie :)
  Lubię też upały, dlatego pogoda mi aż tak nie przeszkadzała. Zdecydowanie wolę za gorąco niż za zimno. W końcu mamy lato! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)