Translate my blog

sobota, 3 października 2015

Rosja - Postcard United

Poniższą pocztówkę otrzymałam jeszcze w lutym i jest to moja pierwsza kartka z Postcard United. Przywędrowała do mnie ona z Rosji i przedstawia szczyt Kaukazu - Sulahat. Nie wiem dokładnie gdzie ta góra jest położona i ile ma metrów. Znalazłam tylko informacje, że góra przypomina postać leżącej kobiety, a nazwa szczytu to jej imię. 

Postcard United


13 komentarzy:

 1. W Rosji mają leżącą kobietę, a my w Polsce śpiącego rycerza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem na Kaukazie, w Kraju Krasnodarskim. Mój najwyższy zdobyty szczyt to Tchab 905m. A Twoja pocztówka jest z Republiki Czerkieskiej. Na zdjęciu widać ośnieżony szczyt, więc chyba jest dość wysoki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pierwszy rzut oka nie mogłam dopatrzeć się tej kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może ta kobieta leży na plecach a przód jest w Polsce! Bowiem u siebie mamy coś takiego jak góry cycki w Rudawach Janowickich! Są to Krzyżna Góra i Sokolik. Z daleka przypominają kobiece piersi i słyszałam, że turyści nazywają je też Biustem Brigitte Bardot albo Cycengebirge xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć za śniegiem nie tęsknię to sama kartka bardzo mi się podoba!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna pocztówka, przypomina mi Nepal.
  Ja z dystansem podchodzę do pocztówek z Rosji, bo dostałam wiele dziwnych

  OdpowiedzUsuń
 7. jakoś nie mogę się tam nijak dopatrzeć tej sylwetki kobiety... co nie zmienia faktu, że widok jest przepiękny!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysokość 3439 m. Góra Sulakhat to jeden ze szczytów rejonie Dombai.

  Związana jest z nią legenda o Sulahat, dziewczynie która uratowała od zagłady mieszkańców Dombai.
  W dawnych czasach, gdy obszar był zamieszkany przez plemię Alanów, wódz plemienia miał córkę. To było niezwykle piękna i dobra dziewczyna.
  Plemię żyło w dobrobycie, zaangażowane w rolnictwo i hodowle bydła, ale pewnego razu przez przełęcze gór otaczających dolinę, nadszedł zimny wiatr zaczął się łamać i niszczyć uprawy. Ludność zaczęła głodować. Sulakhat, która w tym czasie była dużą dziewczynką, było jej smutno patrzeć na umrającą wioskę i pewnego dnia postanowił ją uratować. Odwiedziła starego żubra i dowiedziała się, że jest konieczne, aby wspinać się na pobliską górę.
  Przez całą noc szła pod górę, a gdy siły ją opuściły upadła i leżała wzdłuż górskiego grzbietuzasłaniając wioskę przed wiatrem. Następnego dnia rano, gdy ludzie się obudzili, zobaczyli że pojawiła się nowa góra, które przypominała Sulahat, Alibeka - młodego człowieka spieszącemu na pomoc dziewczynie i starego żubra. Żal mieszkańców był bezgraniczny, łzy płynęły im tak bardzo, że utorzyły rzekę Dombai-Ulgen, Amanauz i Alibek, które nadal niosą wody, łączące się w tej małej dolinie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardziej mi te góry przypominają jaszczurkę niż kobietę :D No nie ważne... :D Ważne, że kartka jest ładna, bo z Rosji przeważnie dostaję takie, które mi się nie podobają :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Rosyjskie pocztówki z górami są naprawdę oszałamiające! Takie majestatyczne i zawsze ładne jeśli chodzi o kolorystykę. Legenda jest faktycznie ciekawa, choć i mnie nie przypomina leżącej kobiety ta góra - chyba nie mam wystarczająco wyobraźni :)

  OdpowiedzUsuń
 11. dla mnie kartka marzenie, bo uwielbiam pocztówki z górskimi szczytami. szkoda tylko, że z PU trafiła się akurat Rosja, a nie jakiś inny, mniej popularny kraj...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)