Translate my blog

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Maryland

Wiem, że ostatnio Was zaniedbuję tzn. nie mam tyle czasu na czytanie Waszych blogów oraz zrezygnowałam z wymian na jakiś czas, no i posty dodaję rzadko, ale ogromnie się cieszę, że Wy o mnie wciąż pamiętacie :) Radość jest ogromna, gdy wieczorem wracam do domu i czeka na mnie jakaś pocztówka lub przesyłka :) Chciałam podziękować właśnie Kindze za przepiękną pocztówkę z Paryża, na którą  nie mogłam się napatrzeć, Madzi za czekoladowy kalendarz adwentowy i Edycie za przesyłkę urodzinową. Dziękuję Wam bardzo dziewczyny!!!!
Każda pocztówka odrywa mnie choć na chwilę od rzeczywistości i przenoszę się w miejsce ukazane na zdjęciu. Cieszę się bardzo, gdy podczas swoich podróży po Polsce i po świecie pamiętacie o mnie :) Sara także o mnie pamiętała podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych i wysłała mi poniższą pocztówkę, za którą bardzo dziękuję :)
Maryland to stan położony na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.  Jego symbolem jest m.in. rudbekia - roślina z rodziny astrowatych. Na pocztówce znajduje się także flaga stanu. Dewizą stanu Maryland jest: "Czyny mężów, słowa niewiast". Muszę przyznać, że to dość ciekawe motto :)


Różne


18 komentarzy:

 1. przepiękna pocztówka, bardzo mi się podoba takie spojrzenie na flagę, ale w mojej kolekcji niestety nie ma tego typu kartek, przynajmniej na razie. A znaczek z wieńcem kojarzy mi się ze zbliżającymi świętami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście kojarzy się ze Świętami :)

   Usuń
 2. Cieszę się, że pocztówka dotarła! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To miłe jak ktoś o nas pamięta <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to naprawdę bardzo miłe :)

   Usuń
 4. Gdyby nie napis trudno było by się domyśleć z jakiego miejsca jest ta pocztówka. Jeszcze nie posiadam pocztówki z tego stanu w mojej amerykańskiej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna kartka i znaczek.
  Uwielbiam te żółte kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ładna, kolorowa karteczka :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam te kwiatki posadzone koło butli i zawsze na nie mówię małe słoneczniki. Nie miałam pojęcia, że ich nazwa to rudbekia. Będę musiała to zapamiętać. Super karteczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz? Wystarczyło wejść do mnie na bloga i od razu wiesz jakie kwiatki u Ciebie rosną :)

   Usuń
 8. Zawsze robi się nam miło jeśli ktoś o nas pamięta! :) Śliczna kartka! Tak w ogóle stan ten ma interesującą flagę, bo jest "inna" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ta laga jest dość interesująca :)

   Usuń
 9. Śliczna kartka. To świetne uczucie, kiedy znajdujemy w skrzynce kartkę niespodziankę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitalna dewiza stanu Maryland!

  No i świetna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, w obu kwestiach :)

   Usuń
 11. nie wiem, czy Ci pisałam Edi na tej kartce o tym, że miałam wielki problem ze znalezieniem pocztówek w USA. tj. w Nowym Jorku znalazłam je bez problemu, ale dopiero w drugiej połowie dnia, na Times Square. w Filadelfii kartki kupiłam dopiero w drodze powrotnej na lotnisku. w Waszyngtonie była chwila oddechu w Kapitolu, wtedy udało mi się kupić kilka kartek. z kolei większość znalazłam podczas postoju, gdzieś w drodze między Filadelfią a Waszyngtonem. ;)
  to motto stanu jest świetne, nie znałam go wcześniej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)