Translate my blog

czwartek, 30 marca 2017

Żelazowa Wola

Cześć!
Ostatnio zaczęłam ogarniać wszystkie pocztówki i zdziwiłam się, że jeszcze mam tyle do pokazania na blogu... Myślę, że powoli to wszystko jakoś ogarnę ;) Nie jestem zwolenniczką pokazywania kilku pocztówek w jednym poście, ale pewnie czasami będę musiała tak zrobić np. jak są to kartki z jednej miejscowości, bo inaczej nigdy nie nadrobię zaległości ;)
Dziś jednak będzie jedna kartka. Poniższą pocztówkę otrzymałam od Madzi ponad rok temu... Żelazowa Wola to miejscowość w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim. W 1810 roku we wsi urodził się Fryderyk Chopin - kompozytor i pianista. W Żelazowej Woli znajduje się muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. W latach 30-tych XX wieku dworek został otoczony parkiem.

Różne

8 komentarzy:

 1. Ciekawa katka, jest na niej osoba z którą kojarzy się ta miejscowość, ale osobiście wolałabym pocztówkę z dworkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie taka pocztówka też się podoba

   Usuń
 2. Interesująca pocztówka z Chopinem wiecznie młodym:) Lubie zwiedzać miejsca związane ze znanymi osobami, a w Żelazowej Woli jeszcze nie byłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tam jeszcze nie byłam...

   Usuń
 3. Żelazowa Wola, to miejsce, w którym ja również nie byłam, może kiedyś przypadkiem przejazdem, ale jakoś szczególnie nie ciągnie mnie tam. Powiem, że choć wolę widoczki, to ta kartka przypadła mi do gustu. Biała ramka i ładny napis a w tle zieleń, ładnie komponują się z popiersiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ona się z tego samego powodu podoba :)

   Usuń
 4. Uwielbiam pocztówki z dworkiem, więc wolałabym otrzymać taką kartkę z Żelazowej Woli. Ta jednak nawiązuje idealnie do historii tego miejsca.
  Nic dziwnego, że masz tyle pocztówek do pokazania :)!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)