Translate my blog

piątek, 8 lipca 2016

Katedra Notre-Dame

Muszę się przyznać, że ostatnio mam częściej dostęp do internetu, ale jakoś nie mam weny, by pisać... Przeważnie na internecie jestem po pracy i jestem już tak zmęczona, że nie chce mi się myśleć, także przepraszam, że tak rzadko pojawiają się posty. Mam naprawdę ogromne zaległości i nie wiem kiedy wyjdę na prostą...
W tamtym roku otrzymałam pocztówkę od Kingi z katedrą Notre-Dame. Jest to moja pierwsza pocztówka z tym obiektem. Katedrę wzniesiono na wyspie na Sekwanie, a jej budowa trwała ponad 180 lat. Jest to jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści "Dzwonnik z Notre-Dame".

Różne


7 komentarzy:

 1. Prze-pięk-na i nic więcej nie trzeba o niej pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z piękniejszych paryskich pocztówek, jakie miałam okazję zobaczyć :). A z tą siłą do pisania to tak jest, po pracy i innych obowiązkach to człowiek czasem już nie ma ochoty na nic innego niż błogi odpoczynek :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonale rozumiem, ze zmęczenie po pracy może nie zachęcać do siadania przed kompem na napisanie posta... Pozdrawiam i życzę więcej weny! My czekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna pocztówka! Nigdy nie byłam w Paryżu, ale myślę, że w końcu odwiedzę to słynne miasto. Jako dziecko bardzo lubiłam oglądać film "Dzwonnik z Notre Dame". :) Ale książki nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na żywo katedra jest jeszcze bardziej imponująca! Ja nie mam chyba żadnej pocztówki z Francji, ale taką jak ta chętnie bym dostała :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna kartka. Widziałam Notre Dame na żywo i jest ogromna. Robi niesamowite wrażenie, bo nawet horda turystów nie jest w stanie jej przyćmić :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię i komentarz dotyczący bloga oraz postów :)